Název našeho projektu vzešel právě odsud. Hudba a zvuk jsou jedním z nejsugestivnějších nástrojů komunikace. Hudbu milujeme, hudba nás nesmírně ovlivňuje, moderní hudba je jedním z nejvýraznějších symbolů umělecko-technologické symbiózy.

Jednou z funkcí, kterou projekt Melodyworld představuje, je funkce hudební produkce. Zaměřujeme se na tvorbu moderní hudby s důrazem na zachování nadčasovosti děl. Nechceme tedy jen slepě následovat aktuální trendy, avšak jejich zajímavé a charakteristické prvky do hudby implementovat, pokud jsou přínosem – a to zejména hudebním přínosem. Je zřejmé, že opravdoví velikáni současné světové moderní hudby tento princip uplatňovali a uplatňují. Vždy také kladou důraz na hudební obsah a kvalitu projevu, což jsou právě časté slabiny mnoha současných „nezávislých“ produkcí, orientujících se primárně na současné módní trendy.

Melodyworld - Domovská stránka
Koncept - Jak pracujeme Obraz a děj Slovo a myšlenka Music and Sound Team Melodyworld Naše nástroje Produkty a řešení Kontaktní informace
Hudba a zvuk

Hudební produkce projektu Melodyworld je cílena primárně na trhy Evropské unie. Všechny skladby, pokud jsou otextované, existují proto minimálně v anglické verzi. Jedním z našich dlouhodobých cílů je objevit alespoň část velkého potenciálu umělců střední Evropy pro posluchače a konzumenty ze západní Evropy.

Prvním produktem této snahy je pilotní album skupiny Jammy’s New Gig. Písně postavené na textech londýnské textařky Ruth Joy Ben-Adir jsou sugestivní, vášnivé i citlivé zároveň. Tento pilotní repertoár by měl být představen již na mezinárodním hudebním veletrhu MIDEM 2003 v Cannes.

Zvuk působí mnohem bezprostředněji než obrazové sdělení. Opomíjení či podceňování úlohy zvuku v komunikaci ji může významně omezit. Nezapomínejme na to…